LANG

Piotr Zemła

Adwokat

Praktyka adwokata Piotra Zemły skupia się wokół spraw karnych, karnych skarbowych i przestępczości gospodarczej (w tym tzw. white collar crimes). Reprezentował klientów także na gruncie postępowań dyscyplinarnych, czy procesów w przedmiocie stwierdzenia zgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego.

Piotr Zemła występował w charakterze obrońcy lub pełnomocnika w bardzo zróżnicowanych postępowaniach karnych – począwszy od spraw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych i przestępstw narkotykowych, przez przestępstwa dotyczące wyłudzeń podatku VAT do przestępczości gospodarczej. Doświadczenie zawodowe początkowo zdobywał w czołowych warszawskich kancelariach adwokackich, na czele z kancelarią swojego Patrona – adw. prof. dr. hab. Piotra Kruszyńskiego, a od 2017 r. prowadzi własną praktykę, współpracując także z czołowymi kancelariami procesowymi.

Piotr Zemła świadczy również pomoc prawną na rzecz podmiotów rynku finansowego – w zakresie przeciwdziałania nadużyciom – reprezentując takie podmioty jako pokrzywdzonych na gruncie postępowania karnego.

Jest wiceprzewodniczącym Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Obecnie odbywa studia doktoranckie w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

© Created by Grupa Wzór