LANG

Jan Kaczmarczyk

Adwokat

Jan Kaczmarczyk specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym, a także szeroko rozumianym prawie lotniczym. Doradza w polskich i międzynarodowych transakcjach z zakresu fuzji i przejęć, prywatyzacjach, transakcjach private equity, w tym w transakcjach na aktywach i procesach restrukturyzacji.

Jan Kaczmarczyk doradza przede wszystkim Klientom działającym w branży nowych technologii, m.in. w inwestycjach w projekty start-up, reprezentując pomysłodawców, anioły biznesu oraz fundusze inwestycyjne VC i PE we wszystkich aspektach dotyczących przygotowania, finansowania i funkcjonowania takich projektów. Posiada również wieloletnie doświadczenie w sektorze obronnym, w szczególności w kwestiach dotyczących projektów umów dostaw i umów offsetowych zawieranych ze Skarbem Państwa RP.

Poza praktyką transakcyjną, w codziennej pracy z Klientami Jan Kaczmarczyk zajmuje się kwestiami korporacyjnymi, a także wspiera ich w przygotowaniu, negocjowaniu i zawieraniu umów. Przełożył z języka angielskiego na polski dwie książki obejmujące swoją tematyką kwestie dotyczące pracy z umowami: „Wszystko o umowach. Czego nie uczą na studiach prawniczych” prof. Charlesa M. Foxa oraz „Legal Writing & Drafting. O umiejętności pisania po angielsku w zawodzie prawnika” autorstwa Paula Rylance’a.

Jan Kaczmarczyk jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia “Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp”.

Jan Kaczmarczyk zdobywał doświadczenie jako partner kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy, a także w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej K&L Gates, wcześniej zaś w wiodącej międzynarodowej kancelarii – Hogan & Hartson.

© Created by Grupa Wzór